Linda Fotulová
Vždy keď som sa zamilovala, začali sa diať veci

Vždy keď som sa zamilovala, začali sa diať veci – Linda Fotulová

1024 682 Odviati

Myslím si, že každý človek má dieru v duši, ktorú sa snaží niečím zaplniť. Šatami, topánkami, knihami, bohom… Ja sa ju snažím naplniť láskou. To ma ženie k tomu, aby som robila neuveriteľné veci. Láska vždy stála za najväčšími rozhodnutiami v mojom živote. Nerozmýšľam hlavou, rozmýšľam srdcom. Jediné, čo chcem v živote dokázať je byť šťastne zamilovaná. Tieto slová teda nájdete v mojom príbehu častejšie, než je bežné.

Dôvod prečo som prvýkrát vycestovala bol, že som bola veľmi smutná. Jedna z mojich prvých lások odišla do Sydney a ja som ďalej na Slovensku nevedela vydržať. Potrebovala som sa tiež rozhýbať a odísť niekam preč. Tak som aj odišla, do Anglicka. Začala som študovať fotografiu a bola som opäť šťastná, zamilovala som sa. Čoskoro však prišla príležitosť odísť študovať do Fínska, kam som veľmi, veľmi túžila ísť. V tom okamihu sa mi zdalo čudné, aby ma nejaký človek držal na jednom mieste, keď veľmi túžim ísť niekam inam. Rozhodla som sa teda neriadiť láskou k niekomu, ale k niečomu – a tak som skončila v Helsinkách. Bolo to šialene dobré! Taká jazda – párty, cestovanie, časom sme prešli celú Škandináviu, spoznala som množstvo ľudí a toľkokrát sa zamilovala!

Po návrate do Anglicka som postupne dokončila univerzitu, ktorú som predtým začala študovať. Prišlo opäť krásne obdobie, zamilovala som sa a presťahovala sa za vtedajším priateľom do Londýna. No čoskoro prišlo jedno z najkritickejších období môjho života, kedy som sa odľúbila ako od človeka, tak aj od miesta. Rozišla som sa s priateľom a uvedomila som si, ako veľmi som sa zamotala do kolobehu života v Londýne. V jednom kuse som bola v práci – čím viac som zarobila, tým viac som minula, stále som sa niekam ponáhľala a časom som si zabudla užívať život. Tak som sa rozhodla skončiť s týmto stereotypom a našetrila som si na cestu do Austrálie. Zhodou okolností stál za týmto odchodom človek, kvôli ktorému som kedysi dávno vycestovala po prvýkrát do Londýna. Veľmi mi zmenil život, pravdepodobne si ani sám neuvedomuje ako. Chcela by som mu o tom povedať, no prerušili sme medzi sebou kontakt. Aj napriek tomu považujem rozhodnutie odísť do Austrálie zatiaľ za najlepšie, aké som v mojom živote urobila.

Ten pocit, keď sa poobede rozhodnete ísť sa prejsť na pláž bosí a zaplávať si s človekom, na ktorom vám záleží. Ísť na najlepšiu pizzu na svete do malej miestnej reštaurácie, ešte s pieskom vo vlasoch a na nohách. Neriešiť, že ste bosí a v plavkách, keď idete do supermarketu kúpiť si jahody a čokoládu, pretože tej chuti sa okrem avokáda nič nevyrovná. Takto stráviť víkendy som si priala veľmi dlho. Teraz sa to stalo skutočnosťou. Mám prácu a školu, ktorá ma baví a šialene sa zamilovávam do tohto života plného pohody. Som šťastná, usmievam sa veľa, strašne veľa!

Celý môj teenagerský život až dodnes to vždy bola láska, čo ma posúvalo ďalej. Láska k miestu alebo láska k človeku. Vždy keď som sa zamilovala, začali sa diať veci. Musela som sa dostať k tomu, čo som milovala. Keď máte takúto motiváciu, máte dôvod na to, aby ste sa pohli, a v tom momente je ďalší krok omnoho jednoduchší a váš cieľ je prakticky na dosah. Verím tomu, že láska si nás všetkých nájde a odporúčam každému otestovať jej silu.

Novinky Odviati

Každý mesiac Vám pošleme e-mail so všetkými novinkami. Žiaden spam.